Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka po zmianachŚledząc fora o tematyce finansowej i pożyczkowej coraz to częściej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim paragrafie będę się starać rzucić nieco światła na przedmiotowe zagadnienie. W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w naszym systemie prawnym, lecz do tej chwili mogły z niej korzystać wyłącznie podmioty prowadzące firmę (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). Aktualnie (a dokładniej z końcem grudnia 2009 roku) o obwieszczenie upadłości mogą się starać także osoby prywatne - konsumenci.

Jednakże, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi zrealizować szereg przesłanek. W pierwszej kolejności należy uwidocznić, iż jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, że ze swoich dochodów nie jesteśmy w stanie regulować naszych comiesięcznych zobowiązań - klasyczny przykład osób, które wzięły dużo deklaracji i kwoty rat przewyższają pozyskiwane zarobki). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie musimy wskazać, że zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego lub pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to temat rzeka i przy składaniu stosownego wniosku jest konieczna specjalistyczna wiedza. Wobec tego właściwym wyjściem jest korzystanie ze wsparcia kompetentnego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.
Back to posts
This post has no comments - be the first one!

UNDER MAINTENANCE

XtGem Forum catalog